כיצד סופרים

כיצד נערכים לספירה ?

1. מדפיסים את מדריך הפרפרים בפורמט צבעוני - לחצו כאן על "המדריך הייעודי לספירת הפרפרים הגדולה" והדפיסו אותו בפורמט צבעוני.

2. בוחרים תאריך - הספירה תחל ב- 12.4.2020 ותימשך שבועיים עד ל- 25.4.2020. אנא בחרו את התאריך המתאים לכם לבצע את הספירה במהלך השבועיים האלו.

3. בחירת מועד התצפית לספירה במהלך היום - רצוי לבצע את התצפית מהשעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 12:00 בצהריים. ניתן לבצע את התצפית גם מאוחר יותר עד לשעה 15:00 אחר הצהריים אך ככל שהשעה תהיה מאוחרת יותר כך ירד הסיכוי לראות פרפרים.

כיצד סופרים פרפרים ?

 

1. בוחרים את אתר התצפית לספירה - עליכם לבחור את מרחב התצפית בו אתם רוצים לבצע את ספירת הפרפרים. מרחב התצפית יכול להיות בשטחים פתוחים, בשמורות טבע, ביישובים ולמעשה בכל מקום ואתר. רצוי לבחור מקום בו הפריחה נמצאת בעיצומה ונראים בו פרפרים מעופפים.

2. אופן התצפית בזמן ספירת הפרפרים - עליכם לעמוד בנקודה מסוימת ולהסתכל סביב ולרשום את הפרפרים שאתם רואים במשך 15 דקות. אם ראיתם פרפר אתם יכולים להתקרב אליו בכדי לזהותו.

3. אופן זיהוי הפרפרים - לזיהוי הפרפר היעזרו "במדריך הייעודי לספירת הפרפרים הגדולה" אותו הדפסתם מראש (פרק 1, סעיף 1) וכן תוכלו להיעזר בתמונות מיני הפרפרים באפליקציית הספירה בטלפון הניד. כמו כן מומלץ להיעזר בספר "מדריך הפרפרים בישראל" מאת דובי בינימיני.

4. אופן ספירת הפרפרים - יש להבחין במיני הפרפרים המעופפים לזהותם ולספור כמה פרטים נצפו בכל מין ופרפר. אך אם ראיתם שאותו פרט (פרפר) עף וחזר שוב ושוב אין לספור אותו יותר מפעם אחת.

כיצד מדווחים על הפרפרים ? 

 

1. דיווח על הפרפרים הנצפים - כדי לדווח על הפרפרים הנצפים היכנסו לטופס המקוון. מי שאין ברשותו טלפון נייד חכם יוכל לרשום את הפרפרים הנצפים על גבי הטופס "המדריך הייעודי לספירת הפרפרים הגדולה" ועם חזרתו לביתו יוכל לדווח על התצפית דרך הטופס המקוון במחשב.

2. פרפר לא מזוהה - במידה ולא הצלחתם לזהות את מין הפרפר, ניתן לבחור תחת פרפר אחר ב"פרפר לא מזוהה" (האפשרות הראשונה).

3. אפס פרפרים - אם במהלך כל התצפית לא נצפו פרפרים כלל – אנא ציינו בהערות "אפס פרפרים" ושלחו את הטופס!

4. מיני פרפרים נוספים ל-24 מיני הפרפרים הנבחרים - אם זיהיתם מין פרפר שאינו נמנה על 24 מיני הפרפרים הנמצאים ב"מדריך הייעודי לספירת הפרפרים הגדולה" תוכלו לרשום אותו בטופס דיווח מקוון תחת ההגדרה "פרפר אחר".

5. תצפית נוספת - מי מכם המעוניין לבצע תצפיות נוספות הרי זה משובח ויש מספר אפשרויות לכך:

א. להמשיך ללכת 500 מטר או יותר מנקודת הסיום של התצפית הראשונה ולבצע תצפית חדשה באותו האופן בו ביצעתם את הספירה הראשונה.

ב. לחזור לאותו אתר בו ביצעתם את הספירה הנוכחית, בימים נוספים במהלך השבועיים של ספירת הפרפרים הגדולה ולבצע ספירות נוספות.

ג. לצאת לתצפיות ספירה נוספות במקומות אחרים בארץ במהלך השבועיים של ספירת הפרפרים הגדולה.

אהבתם? נהניתם? 

מעוניינים לנטר פרפרים כל השנה?

"תכנית ניטור הפרפרים בישראל" מחפשת מתנדבים חדשים שידווחו על תצפיות פרפרים במסלול הליכה קבוע. אנא פנו לרכזת הארצית של תכנית הניטור, טל מלוכנא: bmsisrael@gmail.com 

תודה שבחרתם להשתתף בספירת הפרפרים הגדולה למען הפרפרים והטבע

בהצלחה !!!​

לחזרה לתפריט הראשי

STAY CONNECTED

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Pinterest Clean
  • White Instagram Icon

BE OUR FRIEND

NEED ASSISTANCE?

 

123-456-7890

info@mysite.com

 

© 2023 by PRETTY GAL. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now